هارد لپ تاپ یکی از مهمترین قسمت های لپ تاپ است که وظیفه نگهداری اطلاعات را بر عهده دارد. تمامی اطلاعاتی که در لپ تاپ رد و بدل می شوند در هارد ذخیره می شوند و در نتیجه صاحبان لپ تاپ می توانند مطمئن باشند که همواره به این اطلاعات دسترسی دارند. گاهی برخی از عوامل باعث می شود که هارد لپ تاپ آسیب ببیند و در این شرایط چاره ای جز تعمیر هارد لپ تاپ باقی نمی ماند. بهتر است بدانید تعمیر هارد لپ تاپ یک کار بسیار تخصصی است و تنها کسانی مجاز به انجام این کار هستند که دوره های تخصصی لازم را طی کرده اند.

بررسی مشکلات رایج هارد لپ تاپ

بررسی مشکلات رایج هارد لپ تاپ

دلایل مختلفی وجود دارند که می توانند افراد را برای تعمیر هارد لپ تاپ به سمت مراکز تخصصی بکشانند. در ادامه به معرفی برخی از مواردی می پردازیم که به هارد آسیب وارد می کنند. 

مشکلات سطح دیسک یا پلتر 

گاهی پلتر خراب می شود و یا سطح آن کثیف می شود. این امر باعث می شود که دسترسی به داده های لپ تاپ غیر ممکن و یا بسیار سخت شود. همچنین، گاهی بد سکتور بر روی هارد به وجود می آید و یا هارد در خواندن بسیار ضعیف است و این مسئله هارد را با مشکلات زیادی روبه رو می کند. 

خراب شدن برد 

اگر برد منطقی PCB در هارد خراب شود دیگر نمی تواند اطلاعات را به خوبی نمایش دهد و افراد به اطلاعات دسترسی نخواهند داشت. به همین دلیل، این مسئله به عنوان یکی از دلایلی است که باعث می شود تعمیر هارد لپ تاپ صورت گیرد. 

دستکاری هارد 

گاهی افراد ناوارد هارد را دستکاری می کنند و این مسئله به برخی از تراشه های آن آسیب وارد می کند. به همین دلیل توصیه می شود هرگز خودتان هارد را دستکاری نکنید و آن را به دست افراد متخصص بسپارید.

تعمیر هارد لپ تاپ

موارد مختلفی وجود دارند که نشان می دهند هارد لپ تاپ آسیب دیده است و باید هر چه سریعتر برای تعمیر هارد لپ تاپ اقدام کرد. این موارد به شرح زیر هستند:

  • کند شدن ویندوز: یکی از مهمترین علائمی که نشان می دهد هارد لپ تاپ آسیب دیده است و باید لپ تاپ به تعمیرگاه برده شود کند شدن ویندوز لپ تاپ است. اگر مدتی است که ویندوز به خوبی کار نمی کند باید بدانید مشکل از هارد آن است.
  • نمایش فایل های ناشناخته و یا پاک شده بر روی لپ تاپ: یکی دیگر از مواردی که نشان می دهد زمان تعمیر هارد لپ تاپ رسیده است نمایش فایل های ناشناخته و یا پاک شده بر روی لپ تاپ است. ممکن است شما اقدام به پاک کردن برخی از فولدرها از روی صفحه نمایش کنید اما باز ببینید این فایل ها بر روی صفحه نمایش نشان داده می شوند. در این شرایط می توانید مطمئن باشید که هارد شما دچار مشکل شده است و باید برای تعمیر هارد لپ تاپ اقدام کنید.
  • ریست شدن ناگهانی لپ تاپ: یکی از مواردی که ممکن است بسیاری از ما در زمان کار با لپ تاپ تجربه کنیم ریست شدن ناگهانی لپ تاپ است. اگر این مسئله به وفور برای شما اتفاق می افتد باید بدانید که به احتمال زیاد هارد آن دچار مشکل شده است. البته باید بدانید ریست شدن ناگهانی لپ تاپ دلایل مختلفی دارد و شما باید به دنبال دلیل اصلی آن بگردید. اما یکی از این دلایل خرابی هارد است. 
  • عدم امکان نصب برنامه های جدید بر روی لپ تاپ: از جمله مواردی که نشان می دهد شما باید به مرکز تعمیر هارد لپ تاپ بروید عدم امکان نصب برنامه های جدید بر روی لپ تاپ است. اگر می خواهید برنامه ای را بر روی لپ تاپ نصب کنید اما هرچه تلاش می کنید این اتفاق نمی افتد باید بدانید هارد لپ تاپ به خوبی عمل نمی کند و شما باید آن را رفع کنید.
  • خطا در بروزرسانی ویندوز: مسئله دیگری که می تواند به شما تقریبا اطمینان دهد که هارد لپ تاپ تان آسیب دیده است و باید به یک مرکز معتبر برای تعمیر آن بروید خطا در بروزرسانی ویندوز است. اگر هر چقدر تلاش می کنید تا ویندوز خود را به روز کنید اما باز با مشکلات زیادی رو به رو هستید بهتر است هارد خود را مورد بررسی قرار دهید.

تعمیر هارد لپ تاپ لنوو

برند لنوو یکی از برندهای بسیار معتبری است که در زمینه ساخت لپ تاپ فعالیت دارد. هارد لپ تاپ لنوو ممکن است به دلایل مختلفی آسیب ببیند و دچار مشکل شود. با توجه به این موضوع که هارد لپ تاپ وظیفه نگهداری از اطلاعات را بر عهده دارد، توصیه می شود تعمیرات هارد لپ تاپ را به مراکز مطمئن بسپارید و هرگز این کار را به افراد ناشناس ندهید. در غیر این صورت خطر انتشار اطلاعات شما وجود دارد و همین امر می تواند تهدیدی برای شما باشد.

تعمیر هارد لپ تاپ لنوو

 هزینه تعمیر هارد لپ تاپ 

یکی از سوالات پرتکراری که در این زمینه پرسیده می شود در مورد هزینه تعمیرات هارد لپ تاپ است. بهتر است بدانید هزینه تعمیرات هارد لپ تاپ به عوامل متعددی بستگی دارد. گاهی ممکن است هارد لپ تاپ با یک بازیابی درست شود و دوباره قابل استفاده باشد. گاهی نیز هارد به شدت آسیب دیده است و چاره ای جز تعویض آن باقی نمی ماند. در این شرایط، میزان آسیب قیمت را مشخص می نماید. برای استعلام قیمت باید با کارشناسان در تماس باشید.

 ریکاوری هارد لپ تاپ

گاهی اطلاعاتی که بر روی لپ تاپ وجود دارند از بین می روند. نگران نباشید شما می توانید با ریکاوری هارد لپ تاپ اطلاعات از دست رفته را بازگردانید. البته باید بدانید این کرا بسیار تخصصی است و با نرم افزارهای خاص قابل انجام است. به همین دلیل، این کار را باید به افراد متخصص بسپارید.